Koupí si Babiš i Českou televizi?

čtvrtek 28. listopad 2013 09:51

A dá tak nejen práci stovkám dalších lidí, ale změní i její program v duchu filosofie ´Ano, bude líp´?

            Chtěje konečně vstoupit na neprouzkoumaný a zcela mi neznámý terén naší dnešní reality, pustil jsem si televizi, přesněji ČT.

            Zjevilo se mi veřejnoprávní studio, v němž postávali muži v tmavých, poněkud upnutých oblecích a bílých košilích, ženy pak měly na sobě šaty s mnoha flitry, obuté byly v botách s vysokými tenkými podpatky, na stěně studia světélkoval nápis ´Stardance VI.´.

            „Hm, zřejmě nějaký přímý přenos z domácí zabijačky. Ale kde mají to prase?“ vrtalo mi hlavou.

            V tom kamera najela na dvojici stojící uprostřed těch lidí, muže a ženu. Oba drželi v ruce mikrofony. Ten chlap, mírně zarostlý a trochu prošedivělý mi byl odněkud povědomý, tu ženskou jsem neznal vůbec.

            „Voláme českou policii, četnictvo a ozbrojené jednotky! Pomozte České televizi na Kavčích horách, kde čeští lidé bojují o její záchranu!“ řekl ten chlap do mikrofonu a podíval se na ženskou.

            Ta přikývla, usmála se na kameru, podle toho úsměvu to byla asi nějaká herečka, a řekla: „Vchod z ulice Na hřebenech II je úplně volný! Voláme českou policii, četnictvo a ozbrojené jednotky na pomoc České televizi!“

            Když skončila svou výzvu, podívala se zase na chlapa s mikrofonem.

            Ten přikývl, podíval se do kamery, a opakoval: „Voláme českou policii, četnictvo a ozbrojené jednotky! Pomozte české televizi na Kavčích horách, kde čeští lidé bojují o její záchranu!“

            Pak se zase podíval na tu ženskou, ta zase přikývla, zase se podívala do kamery a zase naléhavě řekla: „Vchod z ulice Na hřebenech II je úplně volný! Voláme českou policii, četnictvo a ozbrojené jednotky na pomoc České televizi!“

            „To asi nebude přímý přenos domácí zabíjačky,“ usoudil jsem poté, co ten chlap začal opět volat českou policii a četnictvo, „to bude asi nějaká blbost. Nebo provokace. Už aby do České televize majetkově vstoupil Babiš a udělal tam v té programové skladbě pořádek, aby bylo v televizi něco pořádného.“

            Dospěv k tomuto závěru, vypnul jsem televizi, a šel se místo toho projít.

            Silnice byly však ucpány dlouhými kolonami obrněných transportérů a tanků, z nichž jak hlávky zelí z úrodné černozemě vylézaly hlavy tankistů v kuklách, ve vzduchu slastně řičely bitevní vrtulníky, hlavně Mi-24, přelétávajíce nízko nad zemí.

            „Hm, tak už to asi opravdu začalo, ten převrat ve společenské atmosféře,“ pomyslel jsem si při pohledu na oživlou bojovou techniku, kterou si lidé fanaticky fotili svým mobily.

              S focením přestali, až když jeden z Mi-24 pokropil hrozen lidí živou vodou ze svého palubního kulometu ráže 12,7 mm.

             Ti, co nezůstali ležet rozstřílení na zemi, se s hrůzou rozprchli na všechny strany. Šel jsem taky raději domů, abych tam zjistil, že už nejde ani internet, ani elektřina a rovněž že i i plynový sporák zlověstně mlčí, když otočím kolečkem.

              "Do prdele!" zaklel jsem, rozladěn tím, že si nemůžu uvařit svůj oblíbený čaj.

Karel Trčálek

janvargulič..,nezadbatelnou..14:5828.11.2013 14:58:15

Počet příspěvků: 1, poslední 28.11.2013 14:58:15 Zobrazuji posledních 1 příspěvků.

Karel Trčálek

Karel Trčálek

Kdo hledá, ten najde ztracený čas

Dobrovolně přemýšlející cizopasník balancující na hraně životního minima a vesmíru či, chce-li někdo, universa

REPUTACE AUTORA:
9,66 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

tento blog
všechny blogy